top of page

הגדרות:

חשיבה לא לינארית הנה חשיבה בקווים לא שגרתיים, לא טיפוסיים ו/או באופן לא רציף. בחשיבה לא ליניארית, אנשים יוצרים קשרים בין מושגים שלכאורה אינם קשורים.

הוגים לא ליניאריים מסיקים מסקנות, מפתחים רעיונות, מוצאים פתרונות וממציאים המצאות על בסיס ניסיון שצברו במגוון תחומים שונים. הם נוטים יותר לחדש בדרכים מפתיעות ומשנות עולם.

רב-פוטנציאליות הוא מונח פסיכולוגי וחינוכי, המשמש לתיאור אנשים המציגים יכולות וכישורים בתחומים רבים. רב-פוטנציאלים הם בדרך כלל אנשים מבריקים ונחושים, בעלי מערך מיומנויות רחב (להבדיל מריבוי תחומי עניין) וקיבולת למידה גבוהה. יש להם דרך ייחודית לראות את העולם, והם ידועים כבעלי סקרנות אינטלקטואלית ויצירתית חזקה, כמו גם מנת משכל מעל הממוצע.

גיוון עצבי חל על קהילה של אנשים שחבריה בעלי פיצול עצבי. מצבים של הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם, דיספרקסיה ודיסלקציה מהווים ''גיוון עצבי". מצבים של שוני עצבי הם מצבים מוגדרים ומוכרים כקטגוריה חברתית, בדומה למוצא אתני, נטייה מינית, מגדר או נכות. לא כל האנשים בעלי גיוון עצבי הינם גם בעלי חשיבה לא ליניארית, או רב-פוטנציאלים.

מי אנחנו:

תנועת התמנון היא קואליציה עולמית של הוגים לא-לינאריים ורב-פוטנציאלים, המאוחדים על ידי רצון ליצור שינוי חיובי בעולם.

 

למה התנועה קיימת:

אנו כאן כדי להפיץ קבלה ומודעות ליכולותיהם המדהימות של הוגים לא טיפוסיים, ולהטמיע את הידע, המיומנות וריבוי הכישורים המגוונים שלנו בארגונים אשר מוכנים ונכונים להתמודד עם האתגרים המסובכים ביותר של היום ומחר.

 

במה אנחנו מאמינים:

העולם רבוי מומחים. אנחנו חיים בחברה הנשלטת על ידי מומחים הנוטים לרצות לשים את כולם בתבניות. אבל הרבה הוגים לא לינאריים לא יכולים ולא רוצים להיות מוגדרים על ידי תווית אחת בקופסה אחת.

 

תוויות וקופסאות מעכבות אותנו מלממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו. מומחים הינם חשובים ובעלי ערך, אבל כשחשיבה מוכוונת מומחיות ספציפית מחלקת אותנו, אפשרויות נחסמות מאיתנו והעולם סובל. ביחד אנחנו חזקים יותר.

 

הוגים לא ליניאריים עובדים אחרת וביעילות. אנחנו מתעניינים בדברים באופן שונה ומסוגלים להתמקד ולרכוש יכולות בתחומים שונים. אנחנו רב-מומחים אשר לפעמים מאתגרים את הנורמות של עולם ה-תשע עד חמש.

 

הגיע הזמן שאנשים מומחים יכיר בערך שלנו. כל כישור שיש לנו יכול להיחשב כמטבע. מגיע להוגים לא ליניאריים להילקח ברצינות על ידי מעסיקים, חברות גיוס והשמה וכמובן על ידי המומחים עצמם.

 

יש לנו את הכוח המשותף לשנות את העולם. הוגים לא ליניאריים הם כתובת  מדהימה ולפעמים לא מובנת. אנחנו צריכים וראויים לנוכחות גבוהה יותר במוסדות, חברות ובתי עסק, וממשלות האחראיות לשינויים חיוביים בעולם.

במה אנחנו מצטיינים:

חיבור רעיונות. אנחנו מצטיינים בשילוב שני שדות או יותר ויצירת משהו חדש בתוך המחברים. ההערכה הטבעית שלנו לריבוי מובילה אותנו למנעד רחב של תחומי עניין מהם אנחנו שואבים השראה.

 

למידה מהירה. אנחנו לא פוחדים לנסות דברים חדשים מחוץ לאיזור הנוחות שלנו. אנחנו מביאים את כל מה שלמדנו בכל דבר שאנו עושים, והכישורים שלנו הנם ברי המרה בין תחומים כך שאיננו מתחילים מאפס אף פעם.

 

תאימות. אנחנו משייטים בין ים חוויות וכישורים לאן שאנחנו צריכים בהתאם למצב. יכולת ההתאמה שלנו למצבי חשיבה שונים הוא טבענו השני. זהו כיום הכישור מספר אחת הכי חשוב במאה ה-21.

 

פתרון בעיות. באופן מאוד ממוקד אנחנו מנסים ופותרים בעיות. כל הזמן. אנחנו פועלים עלי ידי חיבור נקודות בכל הכיוונים האפשריים בחיפוש אחר דרכים חדשות ו/או טובות יותר.

 

יזמות ורעיונות חדשים הם התשוקה שלנו.

שיתוף פעולה. אנחנו מתעניינים ונכנסים לעומק בהתלהבות כמעט מיידית. אנחנו מייצרים המון רעיונות מבלי להיות זהירים יתר על המידה. אנחנו זוהרים כאשר אנשים ותרבויות שונים מאפשרים לנו להיות מנהיגים יוצאי דופן.

למה זה חשוב:

היום יותר מתמיד העולם צריך הוגים לא לינאריים. 

במציאות בה אנו חיים יש מגפה של דיסאינפורמציה, חולי, דמוקרטיות נופלות, תקציבי מערכות בריאות וחינוך נוסקים, הפער בין האחוזון העליון וכל שאר האנשים מתרחב, השפעת הבינה המלאכותית ואולי מעל הכל, כדור הארץ במשבר.

 

האתגרים שהאנושות מתמודדת מולם כיום הם מהקיצוניים והחשובים בהיסטוריה. שינוי הינו עלייה מתמדת. על מנת להצליח ולשרוד, פרספקטיבות ודרכים יצירתיות חדשות של עשייה הן בגדר חיוניות.

 

אבל הוגים לא לינאריים הם הפיתרון היחיד, כי על מנת לייצר עתיד זוהר ומבטיח שכולנו שואפים אליו, אנחנו חייבים לשלב כוחות עם מומחים בתחומים ולייצר צוותי-על של יזמים ופותרי בעיות. כי הפתרונות הם לא על מאדים. הם כאן מולנו על כדור הארץ, שוחים בים הגדול של מומחים וצוותי חשיבה מתנועת התמנון.

למה תמנון?

התמנון הוא הקמע הקסום שלנו ממספר סיבות.

יש לו 9 מוחות המאפשרים אינטליגנציה גבוהה וכישורי פתירת בעיות ייחודיים.

יש לו 8 זרועות אשר כל אחת יכולה לנוע באופן עצמאי, מה שמאפשר בחינה, למידה, ניסוי ועוד פעולות במקביל ובאותו הזמן.

יש לו 3 לבבות המזרימים דם אל הגוף ובכך מאפשרים להם לנוע בכל מים, גם הכי סוערים.

 

תמנונים יכולים להסוות את צבעם ולהתאים את עצמם בזריזות ולכל מצב.
יש לו DNA ייחודי, לעיתים קרובות מתואר כ'חייזרי', מה שמהדהד מאוד עם אלו מאיתנו המרגישים לא שייכים.

הזמנה להנעה:

אם קראת ואת/ה מזדהה עם הכתוב עד כאן, הצטרפ/י אלינו.

אם את/ה מכיר/ה בחשיבות של אנשים עם מחשבה לא לינארית ואנשים רבי-פוטנציאל, תתמוכ/י בנו.

אנחנו תמיד שמחים לשמוע מעוד אנשים על עוד אפשרויות.

האזין/י לפודקאסט שלנו, הזמין/י את הספר שלנו בהזמנה מוקדמת או כדי להיות בין הראשונים לצפות בסרט התיעודי שלנו ועלינו.

bottom of page